topení úsporně - TopeníChytře.cz

Přejít na obsah
Topení chytře a úsporně

Chytré topení snižuje pořizovací náklady, pomůže udržet kontrolu nad Vašim domovem, napomáhá tvorbě zdravého prostředí, zaručí vám komfort a výrazně šetří Váš čas. je jednoduché na ovládání a rozšiřetelné v případě, že chcete jednoduše doplňovat nové funkce. Podle měření spotřeby energií systém řídí a hlídá technologie v domě či bytě.

 

ŘÍZENÍ TOPNÝCH SOUSTAV

Námi nabízený systém řízení topení je stavebnicového charakteru. Můžete jej použít pro různý počet místností (zón) i různé počty topných těles.
Zahrnuje různé kombinace předávání tepla, například je to ovládání vodních radiátorů, elektrických olejových radiátorů, topných žebříků (i kombinovaných), vodního i elektrického podlahového topení, fancooil jednotek.

Ovládat můžeme topná tělesa jak ON/OFF, tak i od 0 do 100%.

Rádi Vám pomůžeme s návrhem vhodného řešení ovládání různých otopných těles. S realizacemi a jejich návrhem máme bohaté zkušenosti.

Řízení kotelen a zdrojů tepla - aktuálně je na rodinných domech požadavek na měření a regulaci více zdrojů tepla, jako kotel na tuhá paliva, plynový kotel, elektrický kotel, krb, krb s výměníkem, solární panely, fotovoltaické  panely.


Co je hlavní příčinou požadavků na MaR v různých objektech?

Cílem je efektivně využít nebo ukládat levně získanou energii, která se aktuálně nespotřebuje a následně ji efektivně použít k vytápění. U zdrojů závislých na slunci je použitelnost nahodilá. Stejně tak u kotlů na tuhá paliva bez řízeného spalování vznikají přebytky tepelné energie.
Energii je tedy potřeba ukládat, často je zásobníkem vodní akumulační nádrž vhodné velikosti. Může být kombinovaná i pro ohřev TUV, případně může akumulovat přebytky z více zdrojů pomocí tepelných výměníků.

Vše je potřeba spočítat a vhodně navrhnout.

Dnešní státní energetické dotační programy požadují u některých řešení použití akumulačních zásobníků. Každý rozumný hospodář ví, že s energií nabytou z přírodních zdrojů je potřeba také šetřit.

Úsporný provoz vám zajistí náš software, který je schopen využívat přednostně energie, které jsou cenově nejvýhodnější a dostupné.


Návrat na obsah